ACOUSTIC SIGNATURE

Gramofon Acoustic Signature Manfred Mk2Gramofon Manfred Mk2 jest produkowany przy wykorzystaniu wspaniałych drewnianych oklein lub malowany na fortepianową czerń albo biel o wysokim połysku. Takiego wykończenia należałoby oczekiwać raczej w przypadku high-endowych zestawów głośnikowych, a nie gramofonu klasy podstawowej.

Solidny, drewniany korpus stanowi podstawę dla talerza o wysokiej masie, a na specjalnej płytce montażowej zamocowano ramię gramofonu.

Zespół silnika gramofonu został ulokowany w pewnej odległości od talerza i jest to ta sama jednostka – kontrolowana przez zasilacz Alpha-S -  która jest wykorzystywana w gramofonach Acoustic Signature klasy high-end.


Projekt

Manfred Mk2 stanowi klasyczny projekt, który ma zapewnić najlepszą jakość reprodukcji dźwięku. Projekt gramofonu łączy się z już wcześniej docenianą niezawodnością, elegancją i wygodą użytkowania, które sprawiły, że produkty Acoustic Signature odniosły tak duży sukces rynkowy.

Solidne chassis o grubości 38mm, wykonane przy użyciu frezarki CNC z jednego bloku płyty MDF, stanowi atrakcyjnie zaprojektowaną podstawę urządzenia, w której zamontowano silnik, elektronikę, korpus łożyska oraz podstawę ramienia gramofonu.

Manfred Mk2 prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


System Napędowy

W konstrukcji gramofonu Manfred Mk2 wykorzystano drewnianą płytę o grubości 38mm, pokrytą najwyższej jakości okleinami z prawdziwego drewna. Dostępne jest również alternatywne wykończenie w czarnym lub białym lakierze fortepianowym, odpowiadające jakości wykończenia prawdziwego instrumentu muzycznego. W plincie gramofonu zamontowano łożysko utrzymujące talerz, wykonane z materiału o nazwie Tidorfolon oraz wycięto podstawę pod wymienialne ramiona gramofonowe.

Elektronika nowego silnika napędowego Alpha-S zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi. Aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element który sprawia, że dźwięk Manfreda Mk2 można określić jako wybitny w tej grupie cenowej.


Talerz

Manfred Mk2 został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse. Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania.

Grubość talerza wynosi 34mm, co przekłada się na wagę 6,4 kilograma. Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Manfred Mk2.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli Alpha-S.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.

Gramofon Manfred Mk2 jest dostępny w klonowej lub wiśniowej okładzinie albo w wykończeniu z czarnego lub białego lakieru fortepianowego.


Dlaczego gramofon otrzymał nazwę "Manfred"?

Firma Acoustic Signature pragnęła uhonorować Manfreda Frohnhöfera – ojca obecnego właściciela firmy, który zmarł w lutym 2007. Osoba Manfreda zawsze stanowiła wielką inspirację i wsparcie dla pracowników firmy. Ojciec właściciela zawsze pomagał w znajdowaniu odpowiednich rozwiązań projektowych i współuczestniczył w rozwoju firmy i jej produktów. Nigdy nie zapomnimy Manfreda.


Acoustic Signature Manfred Mk2- Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne small Alpha, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: 38mm, naturalne okładziny, podstawki o regulowanej wysokości
Talerz: Aluminiowy, wysokość 34mm, waga 6kg
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 230V lub 110V
Kolory obudowy: Czarny, Biały, Okładzina klonowa, Okładzina wiśniowa
Wymiary: 430mm X 170mm X 340mm
Waga: 16kg

Audio Research
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)