ACOUSTIC SIGNATURE


The Absolute Sound
Product of the Year
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2016

 
Audio Research Ref75

Gramofon Acoustic Signature Invictus


Funkcjonalność, wybitna inżynieria i innowacje

Stworzenie gramofonu Invictus było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem dla konstruktorów Acoustic Signature. Wizjonerska sztuka inżynierii spotkała się z zaawansowaną technologią. W projekcie wykorzystano wyłącznie najwyższej jakości materiały, a cały gramofon został wykonany ręcznie. Invictus porywa słuchaczy unikalną kombinacją bogactwa dźwięku, finezji, dynamiki i jakości. Jest produktem naznaczonym indywidualnym charakterem. Odkryjcie coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się nieprawdopodobne: wyjątkowe, niespotykane i osobliwe. Invictus, to Wasz gramofon.

Stworzenie Invictusa zajęło trzy lata. Gramofon stanowi rezultat intensywnych prac badawczych i rozwojowych, przeprowadzonych w siedzibie Acoustic Signature.

Ten nieporównywalny do innych gramofon zbudowano z 479 osobnych, ręcznie wykonanych elementów. Konstrukcja umożliwia zamontowanie aż czterech ramion gramofonowych; Invictus może być wyposażony w praktycznie każde ramię dostępne na rynku, co sprawia, że jest urządzeniem niezwykle funkcjonalnym, a jednocześnie spełnia najwyższe wymagania pod względem muzykalności, jakości wykonania i estetyki.

Podstawę Invictusa stanowi misternie zaprojektowana spodnia sekcja, zoptymalizowana pod kątem sztywności i niskiego poziomu wibracji, zgodnie z najnowszymi odkryciami w dziedzinie mechaniki oraz wykorzystaniu przy obliczeniach metody elementów skończonych. Na spodniej sekcji spoczywa idealnie ukształtowany panel górny, a na nim dopiero umieszczone jest właściwe chassis gramofonu Invictus.

Audio Research Ref75

Sam w sobie, Invictus stanowi trójwymiarowe dzieło sztuki, które jest zdolne stać się perfekcyjnym wsparciem nawet dla czterech ramion gramofonowych jednocześnie. Delikatne kontury i okrągłe, nachylone powierzchnie gramofonu łączą się ze sobą w nigdy wcześniej nie spotykanej, artystycznej syntezie. Mimo tego, kształt gramofonu podlega jego funkcjonalności i nie jest jedynie sztuką dla sztuki.

Trzyczęściowy talerz gramofonu o warstwowej konstrukcji, wykonany z aluminium i mosiądzu, również stanowi nowe rozwiązanie. Poszczególne elementy talerza są niezwykle ściśle do siebie dopasowane i jednocześnie wykonują olbrzymią pracę polegającą na wytłumieniu niepożądanych wibracji. Dzięki absorpcji drgań, 54 moduły wytłumiające Silencer umożliwiają najbardziej drobiazgowe dostrojenie – w rezultacie otrzymujemy konstrukcję doskonałą. Wysoki poziom tłumienia wibracji łączy się z wysoką energią obrotową. Pod względem dźwięku gramofon można określić słowem 'progresywny'.

Łożysko wykonane z materiału Tidorfolon pozwala osobom, które potrafią na pierwszy rzut oka zauważyć wybitną jakość ocenić w jednej chwili, jak perfekcyjnie zostało zaprojektowane i uformowane i jak płynnie i bezgłośnie prowadzi ono talerz gramofonu. Konstrukcja łożyska jest bardzo dobrze oceniana i podziwiana  za swoją precyzję i legendarną niezawodność przez fanów i ekspertów na całym świecie. Łożyska Tidorfolon zawsze są wytwarzane z dbałością o szczegóły i z precyzją pozostającą w zgodzie z najlepszą tradycją mikrotechniki.


System Napędowy

System napędowy jest jedną z najważniejszych części wysokiej klasy gramofonu. Firma postanowiła skonstruować go od podstaw. Prace badawcze oparto na 20-letnim doświadczeniu. W rezultacie powstał talerz napędowy w kształcie stożka, który napędzany jest przez system 6 sprzężonych ze sobą silników. Na talerzu napędowym spoczywa właściwy talerz gramofonu o konstrukcji typu ‘Silencer’. 6 silników wytwarza olbrzymią moc, która jest w stanie błyskawicznie wprawić talerz w ruch. Ściśle dopasowana obudowa, otaczająca łożysko, zapobiega przed jakimkolwiek jego przesunięciem, więc może ono być perfekcyjnie wycentrowane.

Opracowanie technologii cichej pracy „silent run”, dla cyfrowego sterownika silnika, pochłonęło wiele wysiłku. Wynik zrekompensował jednak godziny ciężkiej pracy. Cyfrowa elektronika na bieżąco przeprowadza pomiary pracy silników i ustawia je pod kątem najmniejszej ilości wibracji i najbardziej gładkiej pracy. Technologia jest całkowicie automatyczna i niezwykle precyzyjna. W rezultacie uzyskano silnik, którego można dotknąć bez możliwości stwierdzenia, czy aktualnie pracuje, czy nie. To było wystarczająco satysfakcjonujące, aby wykorzystać silnik w projekcie Invictusa.


Rezultat

Połączenie zupełnie nowych rozwiązań, z 20-letnim doświadczeniem w konstruowaniu gramofonów, poskutkowało stworzeniem urządzenia, które Acoustic Signature uważa za swój firmowy statut w dziedzinie budowy gramofonów. Invictus może spokojnie być porównywany ze znacznie droższymi konstrukcjami. Każdy z 15 pracowników firmy włożył maksimum wysiłku w powstanie tego topowego gramofonu.

Razem z dystrybutorem, Gunther Frohnhöfer – Prezes Acoustic Signature -  osobiście zainstaluje gramofon Invictus w domu nabywcy. Pracownicy firmy mieli wiele radości i niezwykłych doświadczeń związanych z odsłuchami w fazie projektowej, a dzięki spersonalizowanej instalacji chcą się upewnić, że Invictus zagra perfekcyjnie również w Waszym pokoju odsłuchowym.


Acoustic Signature Invictus - Dane techniczne:
Napęd: 6 silników kontrolowanych DSP
Łożysko: Wysoko precyzyjne, polerowane łożysko Tidorfolon
Chassis: Chassis z aluminium i mosiądzu, konstrukcja warstwowa
Talerz: Talerz Silencer o konstrukcji warstwowej, średnica 345mm
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - 78 RPM jako opcja
Kolory obudowy: Srebrny
Wymiary:

800mm X 730mm X 1210mm - gramofon z podstawą
800mm X 730mm X 350mm - gramofon

Waga:

Gramofon 143 kg
Podstawa 168 kg
Razem 311 kg

Gwarancja producenta: 10 lat

Audio Research
 
 
Invictus turntable  479 600 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
Invictus brass-to-gold Silencer upgrade  11 000 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
Invictus stand  77 000 zł     cena zawiera KGO: 1,96 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)