ACOUSTIC SIGNATURE


Rekomendacja Audio-Video

 
Acoustic Signature Primus

Gramofon Acoustic Signature PRIMUS
Ramię Rega RB202 / Ramię Acoustic Signature T500
Wkładka AS MM1 (OEM Ortofon 2M RED)

Ideą stojącą za powstaniem Primusa było zaprojektowanie i stworzenie gramofonu, którego jakość działania znacznie przewyższałaby oczekiwania stawiane gramofonom w podobnych, przystępnych przedziałach cenowych. Primus jest fabrycznie wyposażony w ramię AS RB202 lub AS T500 oraz wkładkę AS MM1, dzięki czemu może zostać uruchomiony bezpośrednio po wyjęciu z opakowania. Doskonała jakość, precyzja wykonania i niezawodność gwarantują wiele lat radości obcowania z muzyką w najlepszym wydaniu.


Konstrukcja

Gramofon Primus to solidna konstrukcja, pozbawiona zbędnych elementów, a koncentrująca się na precyzji wykonania i jak najwyższej jakości użytych materiałów. Dzięki warstwowej budowie opartej na materiałach o różnej gęstości, plinta gramofonu wykazuje doskonałą charakterystykę rezonansową.

Talerz, o wysokości 24mm i masie 4,5kg wykonano z precyzyjnie obrobionego, aluminiowego, odpornego na drgania bloku, dodatkowo pokrytego od spodu specjalną powłoką tłumiącego materiału.

Masa talerza w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału TIDORFOLON® zapewnia użytkownikowi doskonałą jakość dźwięku, niespotykaną w gramofonach dostępnych w podobnych klasach cenowych.


Łożysko

Acoustic Signature Primus

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.

Efekt ten osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz specjalistycznych materiałów, jak na przykład użyty w podstawie łożyska TIDORFOLON®. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji producenta.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki najwyższej jakości silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z firmowym systemem elektronicznego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Acoustic Signature Primus - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowany elektronicznie, zewnętrzny zasilacz.
Łożysko: Wysoko-precyzyjne łożysko z podstawą z materiału TIDORFOLON®.
Chassis: Chassis wysokości 30mm, o warstwowej konstrukcji, pokryte specjalnym lakierem, wykończone i wypolerowane na wysoki połysk. Podstawki o regulowanej wysokości.
Talerz: Aluminiowy, wysokość 24mm, masa 4.5kg.
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane.
Zasilanie: 100V - 260V.
Kolory obudowy: Czarny - wysoki połysk.
Wymiary:
Waga: 8,5kg

Audio Research

Cena obejmuje gramofon wraz z fabrycznie zamontowanym ramieniem i wkładką oraz dodatkowym kablem RCA.
 
 
Primus incl. Rega RB 202 + MM1  6 699 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
Acoustic Signature PRIMUS

HighFidelity.pl test Primus

To gramofon, który zadowoli i purystów, bo świetnie różnicuje, i „kolorystów”, którzy przedkładają nasycenie barw nad ich „zgodność z oryginałem”. Primus nie idzie w żadną stronę zbyt mocno, ale o każdą z nich lekko zahacza. „Złoty środek”? Zdecydowanie tak.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

Gramofon Acoustic Signature Primus

Primus jest eleganckim, pięknie wykonanym, niedrogim, niemal gotowym do użycia i naprawdę dobrze brzmiącym gramofonem renomowanego producenta. To jedna z lepszych propozycji w swojej klasie.

Marek Dyba / Filip Kulpa


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)