ACOUSTIC SIGNATURE


The Absolute Sound
Golden Ear Award 2017


The Absolute Sound
Product of the Year
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015

 

Gramofon Acoustic Signature Challenger Mk3


Challenger waży całe 23kg i jest podstawowym modelem gramofonu o wysokiej masie, jaki jest dostępny w ofercie Acoustic Signature. Projekt gramofonu wykorzystuje wyszukany zewnętrzny napęd i system zasilania, w połączeniu z masywnym talerzem o grubości 50mm, który wspierany jest przez solidną podstawę o grubości 40mm.

Gramofon Challenger jest niezwykle łatwy w ustawieniu oraz bardzo uniwersalny i wybitny pod względem dźwiękowym, co pozwala mu przewyższyć jakością wiele innych modeli obecnych na rynku, które kosztują nawet trzy razy więcej. Projekt gramofonu zapewnia nadzwyczajny poziom funkcjonalności i długotrwałą niezawodność, dostępną w bardzo konkurencyjnej cenie, a dodatkowo posiada niezwykle atrakcyjny wygląd.


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Challenger Mk3 stanowi efekt konsekwencji w ulepszaniu poprzednich wersji tego modelu gramofonu. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony z tej serii odniosły tak wielki sukces.

Seria gramofonów Challenger mk3 prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio. Urządzenie umożliwia zamontowanie 3 silników i 3 osobnych ramion jednocześnie.


System Napędowy

W projekcie nowego Challenger’a Mk3 połączono masywną aluminiową plintę o grubości 40mm, z równie masywnym aluminiowym talerzem o grubości 50mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion.

Ramiona montowane są dookoła plinty i łatwo dają się regulować.

Elektronika Beta DIG, wykorzystana do sterowania silnikiem napędowym, zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi.

Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element , który sprawia, że dźwięk Challenger’a Mk3 można określić jako wybitny w swojej grupie cenowej.


Talerz

Challenger Mk3 został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse. Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania.

Grubość talerza wynosi 50mm, co przekłada się na wagę 10 kilogramów. Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Challenger Mk3.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.

Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


Acoustic Signature Challenger Mk3 - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: Chassis wyposażone w amortyzację drgań, 3 podstawki z miękkiego stopu metalu, o regulowanej wysokości
Talerz: Aluminiowy, wysokość 5cm, waga 9kg
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 230V lub 115V
Kolory obudowy: Czarny, Srebrny
Wymiary: 440mm X 180mm X 350mm
Waga: 21-25kg (zależnie od dodatków)

Audio Research
 
 
Chalenger MK3 turntable  16 500 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Chalenger armboard  880 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Chalenger armbase 9"  2 200 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Chalenger armbase 12"  2 550 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Chalenger extra motor/belt/pully  2 420 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Challenger AC-1 linear power supply upgrade  1 320 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
Challenger Mk3 Audio 12/2014

Triton V3

Shunyata Research to najbardziej neutralny system zasilający, jaki w życiu słyszałem.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)