ACOUSTIC SIGNATURE

Gramofon Acoustic Signature WOW XXL


Projekt dla wymagających słuchaczy

WOW XXL jest najnowszym gramofonem w rodzinie niemieckich, precyzyjnie wykonanych urządzeń.

Muzyka ma naprawdę duże znaczenie dla Acoustic Signature, także w przypadku gramofonów na średnim poziomie cenowym. Firmowy projekt łożyska wykonanego z materiału o nazwie ‘Tidorfolon’ jest objęty 10-letnim okresem gwarancji.


Projekt

W tej niesamowitej konstrukcji, wyposażonej w przyciski z nierdzewnej stali, wykorzystano układ warstwowy, w którym masywna płyta aluminium o grubości 10mm, łączy się z 30mm drewnianą plintą, wykończoną na wysoki połysk.


System Napędowy

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali.

W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.


Talerz

WOW XXL został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse.  Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania. W konstrukcji wykorzystano również 8 firmowych, legendarnych już modułów wyciszających Silencer, które zamontowano wewnątrz talerza, w celu ostatecznego wytłumienia rezonansów. Grubość talerza wynosi 34mm, co przekłada się na wagę 7,4 kilograma.

Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza WOW XXL.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Dzięki niezwykle niskiej tolerancji błędu stosowanej w konstrukcji łożysk, ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji. WOW XXL wyposażono również w podstawę umożliwiającą wymianę ramion, więc montaż praktycznie każdego ramienia o długości 9 cali nie będzie nastręczał problemów.


Acoustic Signature WOW XXL - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: Aluminiowa płyta o gr. 10mm połączona z drewnianą plintą o gr. 30mm, 3 podstawki o regulowanej wysokości
Talerz: Aluminiowy, wysokość 34mm, 8 modułów Silencer, waga 7,4kg
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 100V - 260V. Zasilacz impulsowy produkcji niemieckiej.
Kolory obudowy: Czarny, Srebrny
Waga: 17kg

Audio Research
 
 
Wow XXL  13 200 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Wow XXL armboard  880 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
Acoustic Signature WOW XXL - Audio-Video 12/2015

Niemcom z Acoustic Signature udało się połączyć niewielkie rozmiary i wygląd tego urządzenia z naprawdę klasowym brzmieniem. Nie tylko przekona ono do siebie audiofilów, ale także ułatwi im negocjacje z domownikami w sprawie ustawienia XXL na eksponowanej pozycji w salonie. (...) Bardzo ciekawa propozycja, godna polecenia.

Marek Dyba


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)