ACOUSTIC SIGNATURE

Gramofon Acoustic Signature WOW XL

WOW XL jest nowym gramofonem w rodzinie niemieckich, precyzyjnie wykonanych urządzeń. Muzyka ma naprawdę duże znaczenie dla Acoustic Signature, także w przypadku gramofonów na średnim poziomie cenowym. Firmowy projekt łożyska wykonanego z materiału o nazwie ‘Tidorfolon’ jest objęty 10-letnim okresem gwarancji.

W tej niesamowitej konstrukcji, wyposażonej w przyciski z nierdzewnej stali, wykorzystano układ warstwowy, w którym masywna płyta aluminium o grubości 10mm łączy się z 25mm drewnianą plintą, wykończoną na wysoki połysk.


Projekt

Gramofon WOW XL stanowi efekt konsekwentnego wprowadzania unowocześnień w projektach urządzeń z linii WOW. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony WOW odniosły tak wielki sukces.

Seria gramofonów WOW XL prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


System Napędowy

W nowej, warstwowej konstrukcji plinty WOW XL, wykorzystano drewnianą płytę o wysokiej gęstości i grubości 25mm, połączoną z masywną płytą aluminiową o grubości 10mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla zamocowania łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion.

Dookoła masywnego talerza gramofonu zamocowano polerowany kołnierz wykonany z naturalnego diamentu klasy state-of-the-art.

Elektronika nowego silnika napędowego zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi. Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element , który sprawia, że dźwięk WOW XL można określić jako wybitny w swojej grupie cenowej.


Talerz

WOW XL został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse.

Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania. Grubość talerza wynosi 34mm, co przekłada się na wagę 6,5 kilograma.

Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza WOW XL.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.

Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


Acoustic Signature WOW XL - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: Aluminiowa płyta o gr. 10mm połączona z drewnianą plintą o gr. 25mm, 3 podstawki o regulowanej wysokości, silnik wewnętrzny
Talerz: Aluminiowy, wysokość 34mm, waga 6,5kg
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 100V - 260V. Zasilacz impulsowy produkcji niemieckiej
Kolory obudowy: Czarny, Srebrny
Wymiary: 430mm X 170mm X 340mm
Waga: 16kg

Audio Research
 
 
Wow XL  9 680 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Wow XL armboard  880 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Wow XL AC-1 power supply upgrade  1 320 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
Acoustic Signature WOW XL

HiFi Advice 04/2013

Trochę problemów nastręczyło mi dokładne określenie charakteru dźwięku Acoustic Signature WOW XL. Jest to ekstremalnie neutralny gramofon, czego dokładnie wszyscy sobie życzymy, jednak nie oczekiwałem tego od urządzenia w cenie 2395$. Jeśli można cokolwiek dokładniej o nim powiedzieć, to tyle, że gramofon – w połączeniu z ramieniem Funk Firm FXR-II – odrobinę skłania się ku analitycznej stronie, co jest zgodne z moimi upodobaniami.

Spencer Holbert


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)