ACOUSTIC SIGNATURE


The Absolute Sound
Editors Choice
2016


The Absolute Sound
Editors Choice
2015

 

Gramofon Acoustic Signature WOW


Nowy gramofon WOW zaprojektowano i skonstruowano w taki sposób, aby osiągnąć jakość reprodukcji dźwięku znacznie przekraczającą oczekiwania wobec tej klasy, przystępnych cenowo  urządzeń.

Znakomita jakość wykonania, niezawodność i prostota obsługi gramofonu WOW zapewni całe lata muzycznej satysfakcji.

Dzięki pominięciu w konstrukcji zbędnych gadżetów, inżynierowie Acoustic Signature mogli wykorzystać przeznaczony fundusz wyłącznie na najwyższej jakości materiały, niezbędne do uzyskania odpowiedniej jakości dźwięku płyty winylowej.

Gramofon WOW jest wyposażony w nowe, składane ręcznie ramię Rega OEM, precyzyjne łożysko wykonane z materiału o nazwie Tidorfolon oraz bezdrganiowy, niskoszumowy moduł silnika, kontrolowany przez rewolucyjny obwód Beta DIG w celu dalszej redukcji wibracji.


Projekt

Nowy WOW stanowi konsekwentną rewolucję projektów starszego typu. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony Acoustic Signature, odniosły tak wielki sukces.

Seria gramofonów WOW prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


System Napędowy

W nowej, warstwowej konstrukcji plinty WOW, wykorzystano drewnianą płytę o wysokiej gęstości i grubości 3mm połączoną z masywną płytą akrylową. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla zamocowania łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu.

Elektronika nowego silnika napędowego zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi. Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element, który sprawia, że dźwięk WOW można określić jako wybitny w swojej grupie cenowej.


Talerz

WOW został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse.

Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania.Grubość talerza wynosi 24mm, co przekłada się na wagę 4,5 kilograma.

Wysoka waga talerza w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem, z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza WOW.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


Acoustic Signature WOW - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią
Chassis: Akrylowa płyta o gr. 3mm połączona z drewnianą plintą o gr. 25mm, 3 podstawki o regulowanej wysokości, silnik wewnętrzny
Talerz: Aluminiowy, wysokość 24mm, waga 4,5kg
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 100V - 260V. Zasilacz impulsowy produkcji niemieckiej
Kolory obudowy: Czarny, Biały
Wymiary: 430mm X 160mm X 340mm
Waga: 10kg

Audio Research
 
 
Wow incl. Rega RB 202  7 390 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
Wow AC-1 power supply upgrade  1 320 zł     cena zawiera KGO: 2,10 zł
na górę
WOW! Audio 05/2014

HiFi Advice 04/2013

 Tańszy od !ECCO, kto wie, czy nie jest od niego bardziej atrakcyjny! Nazwa urządzenia nieskromnie podkreśla aspekt wizualny i pierwsze wrażenie, jakie niewątpliwie gramofon robi. Jego projekt jest efektowny, ale i wysmakowany, bez kiczowatych dodatków, pseudo-technicznych argumentów.

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)