ACOUSTIC SIGNATURE

Gramofon Acoustic Signature Barzetti


Stylowy gramofon z lekko zaokrąglonymi powierzchniami i narożnikami. To zaawansowane technologicznie urządzenie stanowi przejaw prawdziwego piękna i oferuje niezwykle wysoki poziom jakości dźwięku w swoim zakresie cenowym. Gramofon został wyposażony w nowo zaprojektowany talerz o grubości 36mm i wadze 6kg, wykonany z aluminium. Maszynowa obróbka, przy wykorzystaniu diamentowych narzędzi skrawających, zapewnia wysoką jakość wykończenia i znakomite wyważenie talerza, gwarantujące optymalne warunki odtwarzania.


Projekt

Projekt gramofonu zaskakuje na wiele sposobów. Barzetti stanowi wynik konsekwentnego ulepszania starszych modeli, które zaowocowało nowoczesnymi rozwiązaniami. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony Acoustic Signature, odniosły tak wielki sukces. Solidne chassis o grubości 50mm, wykonane przy użyciu frezarki CNC z jednego bloku płyty MDF, stanowi atrakcyjnie zaprojektowaną podstawę urządzenia, w której zamontowano silnik, elektronikę, korpus łożyska oraz podstawę ramienia gramofonu.

Barzetti będzie stanowił doskonałe dopełnienie stylowych wnętrz. Znakomity wygląd gramofonu łączy się z najnowocześniejszą technologią i elastycznością dopasowania do reszty systemu dźwiękowego.


System Napędowy

W nowym gramofonie Barzetti drewnianą plintę pokryto 10. warstwami lakieru fortepianowego. Taki poziom wykończenia spotyka się wyłącznie w najwyższej jakości instrumentach muzycznych. W plincie zamontowano łożysko utrzymujące talerz, wykonane z materiału o nazwie Tidorfolon i wycięto podstawę pod wymienialne ramiona gramofonowe.

Elektronika nowego silnika napędowego Alpha-S zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi. Aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element , który sprawia, że dźwięk Barzetti można określić jako wybitny w tej grupie cenowej.


Talerz

Gramofon Barzetti jest wyposażony w precyzyjnie obrabiany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse. Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania.

Grubość talerza wynosi 34mm, co przekłada się na wagę 6,4 kilograma. Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Barzetti.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli Alpha-S.

Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny.


Audio Research Ref75

Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.

Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanego z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


Acoustic Signature Barzetti - Dane techniczne:
Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne
Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II
Chassis: 50mm, podstawki o regulowanej wysokości
Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane
Zasilanie: 230V lub 110V
Kolory obudowy: Czarny, Biały, Czerwony
Wymiary: 430mm X 340mm
Waga: 14kg (uzależniona od wyposażenia)

Audio Research
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)