SOUNDSMITH

Soundsmith Irox Blue


Niezniszczalna. Naprawdę. Nie twierdzilibyśmy tak, gdyby nie była to prawda.

Przemysł audio już od dawna czekał na rozwiązanie w postaci niezniszczalnej wkładki gramofonowej, która będzie odtwarzać dźwięk z wybitną jakością. Nie trzeba już czekać dłużej. Firma Soundsmith wprowadza dwie „niezniszczalne” wkładki o zróżnicowanych parametrach, które stanowią odpowiedź na wymagania rynku. Wkładki doskonale sprawdzą się podczas wyczerpującej eksploatacji na imprezach czy przyjęciach, w instytucjach i w każdej innej sytuacji, gdzie istnieje potencjalne ryzyko niewłaściwej obsługi lub uszkodzenia sprzętu. Wypróbujcie wkładki z serii Irox – wysoka i bardzo wysoka jakość dźwięku, którą zapewniają te projekty z ruchomym rdzeniem o ultra niskiej masie sprawi, że staniecie się zwolennikami takiego rozwiązania.

Irox Blue jest wkładką wytwarzaną ręcznie, zgodnie z ekstremalnie dokładną specyfikacją, przy wykorzystaniu dokładnie wyselekcjonowanych i precyzyjnie obrabianych materiałów magnetycznych. Dzięki unikalnemu projektowi powstała dosłownie „niezniszczalna” wkładka, która zapewni słuchaczowi niezrównaną jakość dźwięku. W projekcie wykorzystano maleńki element ruchomego rdzenia o ultra niskiej masie i wysokiej czystości. Wkładka Irox Blue znacząco różni się od wkładek innych producentów, ponieważ jej masa ruchoma została zredukowana do zdumiewająco niskiego poziomu, a igła i wspornik powstały dzięki doborowi najlepszej jakości materiałów oraz ich kształtu i struktury, w celu uzyskania nieosiąganego do chwili obecnej poziomu wytrzymałości. Kluczowym elementem optymalizującym działanie wkładki Irox Blue, jest wykorzystanie jednoczęściowego układu ruchomego rdzenia, igły i wspornika o ultra niskiej masie. Podobnie do wkładek typu MC, Irox Blue nie posiada wymiennej igły, co gwarantuje optymalne działanie sprzętu przez cały okres użytkowania.

Irox Blue jest wkładką o ruchomym rdzeniu, kompatybilną jedynie ze standardowymi wejściami phono typu MM. Wkładka nie wymaga stosowania specjalnego wejścia MC, ani przedwzmacniacza przeznaczonego dla wkładek MC (z ruchomą cewką). Wkładka Irox Blue została umieszczona w ręcznie wykonywanym kompozytowym korpusie, co również zwiększa skuteczność jej działania. Firma Soundsmith dołożyła wszelkich starań, aby wkładka była stworzona zgodnie z najwyższymi standardami jakości i wykonania. Powinna ona zapewnić użytkownikom całe lata odsłuchów ich pieczołowicie gromadzonych kolekcji płyt winylowych.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Irox Blue - Dane Techniczne:
Igła: Nude, Szlif eliptyczny, 0.120mm SQ
Promień krzywizny: 6 x 17 μm
Wspornik: Stop aluminium
Zalecana siła nacisku: 2.0 – 2.5 g
Efektywna masa końcówki: 0.55 mg
Podatność: 10 μm/mN
Pasmo przenoszenia: 20-20,000 Hz ± 2.5 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >26 dB 50-15,000 >20 dB
Balans kanałów: <1.6 dB
Napięcie wyjściowe: >2.12 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 47 kΩ
Waga:

10.27 g

Wilson Audio

 
 
IROX Blue  4 920 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)