SOUNDSMITH

Soundsmith Zephyr MkII

Wkładka Zephyr MkII osiągnęła coś, czego nie udało się osiągnąć żadnej innej wkładce gramofonowej od momentu jej powstania – natychmiastowe uznanie za lidera rynku.

Wkładka Soundsmith Zephyr MkII wykorzystuje unikalną technologię Systemu Dystrybucji Energii, zaczerpniętą wprost z uznanego modelu high-end o nazwie Sussurro. W konstrukcji Zephyr MkII wykorzystano nagą igłę diamentową o niskiej masie ze szlifem liniowym, którą zamontowano na wsporniku wykonanym z boru. Wkładka kreuje prawdziwie niezwykłą scenę dźwiękową, a także zapewnia znakomite obrazowanie i separację kanałów. Kompozytowy korpus oraz unikalny system dystrybucji energii przyczynia się do uzyskania jakości high-end z produktu o umiarkowanej cenie.

Zephyr MkII wydobędzie tak wiele czystego piękna z Waszych płyt winylowych, że będziecie chcieli przesłuchać całą swoją kolekcję od nowa.

Wkładka Zephyr MkII jest wkładką o wysokim poziomie wyjściowym i niskiej podatności. Jest jednym z szerokiej gamy modeli firmy Soundsmith, które obalają mit mówiący, że tylko wkładki typu MC stanowią ścieżkę prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli rozumiemy zasadę masy ruchomej – mniej ZNACZY więcej. 40-letnia historia ewolucji wkładek z ruchomym rdzeniem pozwoliła na obniżenie EFEKTYWNEJ masy ruchomej w stosunku do większości wkładek dostępnych na rynku. To dobra wiadomość, gdyż jeśli jesteśmy w stanie lepiej kontrolować kontakt igły ze ścianami rowka płyty, jesteśmy również w stanie lepiej odczytać zawartą w nich informację.

Zephyr MK/II to wkładka o ruchomym rdzeniu i wysokim poziomie wyjściowym – może współpracować ze standardowym przedwzmacniaczem do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących, czy skomplikowanych przedwzmacniaczy wielostopniowych. Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”.

Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę Zephyr MK/II, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Zephyr MkII - Dane Techniczne:
Igła: Szlif liniowy, Nude, Niska masa własna, selekcjonowana
Promień krzywizny: 6 x 17 μm
Wspornik: Bor
Zalecana siła nacisku: 1.8 do 2.2 g
Efektywna masa końcówki: 0.32 mg
Podatność: 10μm/mN (niska)
Pasmo przenoszenia: 15-45,000 Hz ± 2.0 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >28 dB 50-15,000 >25 dB
Balans kanałów:

<1.0 dB (Stereo) <0.5 dB (Dual Mono przy optymalnym ustawieniu VTF)

Napięcie wyjściowe:  2.4 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 47 kΩ
Waga:

10.27 g


Wilson Audio

 
 
Zephyr MkII  6 270 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)