SOUNDSMITH

Soundsmith Boheme

Wkładka Boheme to prawdziwy klejnot w ofercie firmy Soundsmith. Boheme oferuje znacznie bardziej muzykalny i dokładny przekaz muzyczny, niż można by oczekiwać w tym przedziale cenowym.

Boheme reprezentuje najwyższą jakość. W konstrukcji wykorzystano wspornik wykonany z pojedynczego kryształu rubinu oraz nagą igłę diamentową o niskiej masie, ze szlifem liniowym. Wkładka Boheme pod względem jakości dźwięku zostawia daleko w tyle wkładki konkurencyjne, dostępne w podobnej cenie. Ta dynamiczna, żywiołowa i atrakcyjna brzmieniowo konstrukcja tchnie nowe życie w Wasz system dźwiękowy, otwierając prawdziwą naturę wydarzenia zapisanego w dowolnym nagraniu oraz przekazując jeszcze większą ilość informacji i ukrytych w muzyce emocji. Nowy system zawieszenia i ultra lekki wspornik pozwalają wkładce Boheme na przekazywanie dźwięku z większą szybkością oraz na tworzenie obrazów muzycznych, przy wykorzystaniu głębszej i szerszej palety akustycznej.


Rzeczywistość związana z „mikroprodukcją”:

Wszystkie wkładki najwyższej jakości, dostępne na rynku, są wytwarzane ręcznie. Musimy jednak pamiętać o fakcie, że jeśli produkujemy coś tak niewielkiego, co musi działać w doskonały sposób, w końcowym efekcie wkładki będą się od siebie różnić. Jeśli inni producenci nie mówią o tym otwarcie, oznacza to że nie chcą dzielić się tym „sekretem” oficjalnie, co jest zrozumiałe.


Jakie jest podejście firmy Soundsmith?

Każda wkładka jest wytwarzana ręcznie, testowana, a następnie w odpowiedni sposób opisywana. Te, które spełniają bądź przekraczają założone wymagania, są sprzedawane. Jednak zawsze kilka wkładek z danej serii nie spełnia stawianych im wymogów. Co się z nimi dzieje? Nie są wprowadzane do sprzedaży. Zostają zdemontowane, a części które się nadaj, wykorzystuje się ponownie. Czy takie działania kosztują? Pewnie, że tak. Ale dzięki temu wkładki, które przejdą rygorystyczne testy wewnętrzne, przewyższają działaniem wiele wkładek sprzedawanych za dwa, trzy, cztery lub nawet pięć razy więcej. Śmiało można stwierdzić, że Soundsmith jest dumny ze swoich ręcznie wytwarzanych wkładek gramofonowych.


Niektórzy słuchacze pytają: „Wkładki z ruchomym rdzeniem (MI) są lepsze?? Sądziłem, że wkładki z ruchomą cewką (MC) są najlepsze??”

Wyroby Soundsmith obalają mit mówiący, że wkładki typu MC są jedyną ścieżką prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli mowa o EFEKTYWNEJ masie ruchomej – mniej ZNACZY więcej. Dlaczego rozwiązanie o którym mówimy jest dobre? Ponieważ gdy obniżamy masę systemu ruchomego, łatwiej jest go kontrolować. Jeśli łatwiej go kontrolować, igła może pozostawać w lepszym kontakcie ze ścianami rowka płyty. Rozwiązanie jest dobre, gdyż igła, która nie pozostaje w kontakcie z rowkiem płyty, nie odczytuje zawartej w nim informacji w odpowiedni sposób.


Czy będzie potrzebny wysokiej mocy przedwzmacniacz MC?

Nie będzie. Wkładka Boheme została zaprojektowana tak, aby współpracowała z przedwzmacniaczami do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących. Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”.

Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę Boheme, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Boheme - Dane Techniczne:
Igła: Szlif liniowy, Nude, 0.120mm SQ, selekcjonowana
Promień krzywizny: Szlif liniowy
Wspornik: Rubin
Zalecana siła nacisku: 10mN / 1.0 gm (wysoka podatność) 13mN / 1.3 gm (średnia podatność)
Efektywna masa końcówki: 0.32 mg
Podatność: 28 μm/mN (wysoka); 22 μm/mN (średnia)
Pasmo przenoszenia: 20-20,000 Hz ± 2.5 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >28 dB 50-15,000 >20 dB
Balans kanałów: <1.4 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)
Napięcie wyjściowe:  >2.12 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 47 kΩ
Waga:

6.8 g


Wilson Audio

 
 
Boheme  5 900 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)