SOUNDSMITH

Soundsmith Carmen

Wkładka Soundsmith Carmen zapewnia wysoką jakość dźwięku w rozsądnej cenie. Carmen cechuje się niezwykle głęboką i szeroką sceną dźwiękową oraz znakomitą zdolnością śledzenia rowka płyty.

Carmen powstała z chęci stworzenia produktu o wybitnej jakości, który byłby osiągalny w przystępnej cenie. Ze swoją odrobinę obfitą, dobrze rozwiniętą średnicą, wkładka posiada niezwykle przyjemne brzmienie, które potrafi zaangażować słuchaczy na długie godziny. Znakomity dźwięk to po części zasługa zastosowanej konstrukcji igły. Jest to naga igła diamentowa  o dokładnym szlifie eliptycznym, osadzona na wsporniku bez dodatkowej oprawki. Połączenie niskiej masy końcówki wkładki z konstrukcją typu Moving Iron (ruchomego rdzenia), pozwala Carmen uzyskać niezwykłą przewagę w dziedzinie rozdzielczości nad projektami typu Moving Coil, które kosztują ponad dwa razy więcej. Wkładka została umieszczona w ręcznie wykonanej oprawce z drewna hebanowego.


Rzeczywistość związana z „mikroprodukcją”:

Wszystkie wkładki najwyższej jakości dostępne na rynku są wytwarzane ręcznie. Musimy jednak pamiętać o fakcie, że jeśli produkujemy coś tak niewielkiego, co musi działać w doskonały sposób, w końcowym efekcie wkładki będą się od siebie różnić. Jeśli inni producenci nie mówią o tym otwarcie, oznacza to, że nie chcą dzielić się tym „sekretem” oficjalnie, co jest zrozumiałe.


Jakie jest podejście firmy Soundsmith?

Każda wkładka jest wytwarzana ręcznie, testowana, a następnie w odpowiedni sposób opisywana. Te, które spełniają bądź przekraczają założone wymagania, są sprzedawane. Jednak zawsze kilka wkładek z danej serii nie spełnia stawianych im wymogów. Co się z nimi dzieje? Nie są wprowadzane do sprzedaży. Zostają zdemontowane, a części które się nadają wykorzystuje się ponownie. Czy takie działania kosztują? Pewnie, że tak. Ale dzięki temu wkładki które przejdą rygorystyczne testy wewnętrzne przewyższają działaniem wiele wkładek sprzedawanych za dwa, trzy, cztery lub nawet pięć razy więcej. Śmiało można stwierdzić, że Soundsmith jest dumny ze swoich ręcznie wytwarzanych wkładek gramofonowych.


Niektórzy słuchacze pytają: „Wkładki z ruchomym rdzeniem (MI) są lepsze?? Sądziłem, że wkładki z ruchomą cewką (MC) są najlepsze??”

Wyroby Soundsmith obalają mit mówiący, że wkładki typu MC są jedyną ścieżką prowadzącą do perfekcji. Jaka jest bowiem powszechnie akceptowana „zaleta” wkładek z ruchomą cewką? Niska efektywna masa ruchoma, prawda? Cóż, Soundsmith proponuje masę jeszcze niższą. Znacznie niższą. A jeśli mowa o EFEKTYWNEJ masie ruchomej – mniej ZNACZY więcej. Dlaczego rozwiązanie o którym mówimy jest dobre? Ponieważ gdy obniżamy masę systemu ruchomego, łatwiej jest go kontrolować. Jeśli łatwiej go kontrolować, igła może pozostawać w lepszym kontakcie ze ścianami rowka płyty. Rozwiązanie jest dobre, gdyż igła, która nie pozostaje w kontakcie z rowkiem płyty, nie odczytuje zawartej w nim informacji w odpowiedni sposób.


Czy będzie potrzebny wysokiej mocy przedwzmacniacz MC?

Nie będzie. Wkładka Carmen została zaprojektowana tak, aby współpracowała z przedwzmacniaczami do wkładek MM, bez konieczności stosowania  transformatorów dopasowujących. Tutaj też sprawdza się powiedzenie „mniej oznacza więcej”.

Kiedy usłyszycie swoją nową wkładkę Carmen, nie będzie już powrotu do starego brzmienia.

Wszystkie wkładki firmy Soundsmith dostępne są również w wersji DUAL MONO.

UWAGA! PORÓWNANIE WSZYSTKICH TYPÓW WKŁADEK - PATRZ TABELA

Carmen - Dane Techniczne:
Igła: Szlif eliptyczny, Nude, 0.120mm SQ
Promień krzywizny: 6 x 17 μm
Wspornik: Stop aluminium
Zalecana siła nacisku: 12mN / 1.2 g (wysoka podatność) 14mN / 1.4 g (średnia podatność)
Efektywna masa końcówki: 0.35 mg
Podatność: 28 μm/mN (wysoka); 22 μm/mN (średnia)
Pasmo przenoszenia: 20-20,000 Hz ± 2.5 dB
Separacja kanałów (tylko wersja stereo): 1000 Hz >26 dB 50-15,000 >20 dB
Balans kanałów: <1.6 dB (Stereo) <1.0 dB (Mono)
Napięcie wyjściowe: 2.12 mV
Zalecane obciążenie wkładki: ≥ 47 kΩ
Waga:

6.8 g


Wilson Audio

 
 
Carmen  4 180 zł     cena zawiera KGO: 0,18 zł
na górę
Soundsmith Carmen High Fidelity 07-2016

HighFidelity.pl 07/2016

Soundsmith Carmen brzmi ciepło, gęsto, treściwie. [...] To wkładka, która chowa pod spodem trzaski i szumy przesuwu, pozwala więc na komfortowy odsłuch. Nie wycofuje góry, ale skupia naszą uwagę na środku pasma. Znikome trzaski są dodatkowym bonusem. To piękna wkładka dla pięknych ludzi :)

Wojciech Pacuła


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)