VELODYNE

Seria MiniVee

NAJPOPULARNIEJSZY SUBWOOFER VELODYNE – POTĘŻNY BAS W NIEWIELKIEJ OBUDOWIE

Velodyne MicroVee

Dopasowanie dobrze brzmiącego systemu dźwiękowego do naszego stylu życia i wystroju wnętrza, to spore wyzwanie. Większość z nas chciałaby mieć mały subwoofer. Niestety, małe subwoofery generalnie nie są w stanie zapewnić wystarczającej jakości dźwięku i sprawiają, że nasz system brzmi nudno i bezbarwnie. Subwoofer MiniVee, firmy Velodyne, jest urządzeniem wysokiej jakości, oferującym dużą moc i niskie zniekształcenia zamknięte w maleńkiej obudowie, a wszystko to za bardzo przystępną cenę. Atrakcyjna, charakteryzująca się niewielkimi rozmiarami obudowa, może być łatwo ukryta przed wzrokiem, a jednocześnie bezproblemowo stapia się z wystrojem otoczenia.


Potężny Wzmacniacz Mocy ERS

MiniVee został wyposażony w opatentowany przez Velodyne cyfrowy wzmacniacz z systemem odzyskiwania energii ERS (Energy Recovery System), pracujący w klasie D. Wzmacniacz dostarcza imponujące 2000 W mocy dynamicznej (1000 W mocy RMS). W konstrukcji wzmacniacza wykorzystano znakomite pod względem dźwiękowym tranzystory MOSFET, dzięki czemu generuje on olbrzymie ilości czystej mocy, przy niewielkich gabarytach zewnętrznych.


Masywny Układ Magnetyczny

Niezwykle wytrzymały, wykonany dzięki zaawansowanej technologii przetwornik wykorzystany w konstrukcji MiniVee, zapewnia znakomitą charakterystykę przenoszenia mocy i doskonałą liniowość. Zastosowana podwójna struktura cewek magnetycznych sprawia, że głośnik o średnicy 8” posiada masywną strukturę magnesu, o wadze 5,76 kg. Odlewana aluminiowa struktura kosza zapewnia wyjątkową sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji. W rezultacie uzyskujemy zarówno zwiększony poziom przekazywanej mocy, jak i niższy poziom zniekształceń.


Membrana Głośnika Wzmocniona Kevlarem

Zaawansowana technologicznie membrana głośnika niskotonowego została wykonana z wielowarstwowej żywicy wzmacnianej Kevlarem, co zapewnia neutralność tonalną, a jednocześnie niezbędną lekkość i sztywność konstrukcji. Membranę zawieszono na fartuchu okalającym własnego projektu Velodyne, który wykonano z niezwykle elastycznej gumy EPDM o zróżnicowanej grubości. Dzięki temu uzyskano precyzyjną liniowość, wyjątkowo duży skok membrany i wysoką trwałość. Głośnik zapewnia niezwykle wysoki poziom przekazywanej mocy, a także jest wysoce efektywny i dokładny.


Układ Cyfrowej Dynamiki

Układ Cyfrowej Dynamiki (DOCS) minimalizuje zniekształcenia generowanego dźwięku do poziomu niższego niż 1/6 tego, co prezentują subwoofery firm konkurencyjnych. Układ DOCS w wysokim stopniu wpływa na uzyskanie zwartego, dokładnego i muzykalnego basu, z którego słynie firma Velodyne.


Elastyczność Dopasowania

Rozbudowany zestaw dostępnych funkcji gwarantuje znakomitą integrację w dowolnym systemie dźwiękowym. Opcja „Subwoofer Direct” pozwala na ominięcie wbudowanej zwrotnicy i uzyskanie idealnego przetwarzania basu, przy podłączeniu subwoofera do wyjścia LFE. Wśród innych funkcji użytkownik znajdzie również regulowaną zwrotnicę dolnoprzepustową, zwrotnicę górnoprzepustową, liniowe wejścia i wyjścia, tryb automatycznego załączenia oraz przełącznik fazy. MiniVee został również wyposażony w unikalny układ anti-clipping, w celu ograniczenia zniekształceń związanych z przesterowaniem wzmacniacza, jak również w obwody zapobiegające kompresji dynamicznej i nadmiernemu wychyleniu membrany. Wymienione cechy zapewniają wysoką niezawodność, ochronę przed różnymi rodzajami przesterowania i pozwalają wzmacniaczom na wykorzystanie maksymalnej mocy bez wprowadzania zniekształceń w torze dźwiękowym.


Dane techniczne:

MODEL

MiniVee
czarny winyl, biały wysoki połysk

Przetwornik

8" (6.5" średnica tłoka) promieniujący do przodu
Membrana z żywicy wzmacnianej Kevlarem
Podwójna cewka magnetyczna o przekroju 2-1/2"
Kosz odlewany z aluminium

Wzmacniacz klasy D

2000 W moc dynamiczna,
1000 W moc RMS

Pasmo przenoszenia

28 -120 Hz

Zwrotnica górnoprzepustowa

80Hz (6 dB na oktawę)

Zwrotnica dolnoprzepustowa

40Hz - 120Hz (regulowana) (12 dB oktawę, 48 dB krańcowo)
lub pominięcie z funkcją Subwoofer Direct

Wyjścia

Liniowe (60Hz, 6 dB na oktawę high-pass crossover)

Wejścia

Złocone RCA, liniowe i głośnikowe

Faza

0 lub 180 stopni, przełączana

Układ magnetyczny

5,76 kg

Wymiary (H,W,D)

27.7 X 26.4 X 32.5 cm

Gwarancja

Dwa lata

Waga brutto

15 kg

Velodyne

 
 
MiniVee  4 950 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)