VELODYNE

Seria MicroVee

NAJMNIEJSZY SUBWOOFER WYSOKIEJ MOCY VELODYNE'A

Velodyne MicroVee

MicroVee to najmniejszy kiedykolwiek wyprodukowany przez Velodyne’a subwoofer, lecz gdy tylko usłyszycie jego fenomenalną moc i uderzenie basu pomyślicie, że to największy model!

Właściwości

  • Jeden przetwornik aktywny o średnicy 6.5" (5" średnica tłoka)
  • Dwa pasywne radiatory o średnicy 6.5" (5" średnica tłoka)
  • Najmniejszy, kiedykolwiek wyprodukowany subwoofer Velodyne – 22,9 x 22,9 x 24,4 cm (WSG)
  • Układ Cyfrowej Dynamiki (Dynamic Drive Control) minimalizujący zniekształcenia
  • Opatentowany wzmacniacz z układem odzyskiwania energii (2000 W mocy dynamicznej)
  • Masywny układ magnetyczny (1,81 kg)
  • Dwuwarstwowa cewka miedziana o średnicy 2"
  • Obudowa wykonana tłoczonego aluminium, posiadająca liczne użebrowania, odprowadzająca ciepło nagromadzone wewnątrz obudowy

Niesamowicie mały

Z uwagi na małe gabaryty, subwoofer MicroVee po prostu znika w pomieszczeniu, za wyjątkiem niesamowitego basu który generuje. Będziecie myśleć że przeczy prawom fizyki. Będziecie sobie zadawać pytanie: „Jak coś tak małego może zejść tak nisko, z taką mocą?”

Wzmacniacze cyfrowe

Niezwykle mały rozmiar subwoofera MicroVee, to dopiero początek. Subwoofer ten został wyposażony w najnowszą generację opatentowanego przez Velodyne’a wzmacniacza cyfrowego klasy D, posiadającego system odzyskiwania energii (ERS - Energy Recovery System). Wzmacniacz ten jest w stanie dostarczyć 2000 W mocy dynamicznej, by zagwarantować niezbędne uderzenie dźwięku podczas odtwarzania nawet najbardziej emocjonujących fragmentów nagrań i efektów specjalnych. A przy 1000W mocy ciągłej RMS, MicroVee będzie w stanie reprodukować bas bogaty w szczegóły i tak doskonale zdefiniowany, jak żaden inny subwoofer na rynku w tym zakresie cenowym, bez względu na gabaryty. Wbudowany w MicroVee wzmacniacz ERS charakteryzuje się wydajnością na poziomie 95%, co sprawia, że generuje on minimalne ilości ciepła a przy tym jest bardzo niezawodny.

Przetworniki liniowe

By zagwarantować poprawną współpracę z tym potężnym wzmacniaczem, Velodyne opracował system trójgłośnikowy. Aktywny przetwornik o średnicy 6.5” posiada aluminiową membranę i podwójną, miedzianą cewkę, która gwarantuje liniową pracę głośnika a także zdolność do przetwarzania ogromnej mocy dostarczanej przez wzmacniacz ERS. Dwa pasywne przetworniki, także o średnicy 6.5” i z aluminiowymi membranami, wspomagają przetwornik aktywny i zostały dostrojone tak, aby móc dostarczać potężną moc, jakiej wymagają współczesne systemy kina domowego. Powyższe, przełomowe rozwiązania technologiczne w kwestii wzmacniacza i przetworników, pozwalają MicroVee dostarczać potężny, doskonale zdefiniowany bas, aż trudny do wyobrażenia wziąwszy pod uwagę obudowę o tak małych gabarytach.

Niski poziom zniekształceń

Stosowany wyłacznie przez Velodyne’a układ ograniczający zniekształcenia Dynamic Drive Control System (DDCS) gwarantuje zwarty, precyzyjny i muzykalny bas, z którego słyną produkty Velodyne’a. DDS to układ aktywny, monitorujący sygnał wejściowy, który na tej podstawie zapewnia liniową pracę przetwornika oraz kontroluje charakterystykę częstotliwościową i poziom zniekształceń. Układ DDCS przyczynia się do zmniejszenia poziomu zniekształceń emitowanych przez subwoofer, do 1/6 poziomu zniekształceń subwooferów konkurencyjnych producentów.

Jak wszystkie pozostałe modele subwooferów Velodyne’a, także i MicroVee wyposażono w układ anti-clipping, w celu ograniczenia zniekształceń związanych z przesterowaniem wzmacniacza, a także w funkcję "Subwoofer Direct", która omija wewnętrzną zwrotnicę, w celu zapewnienia optymalnych parametrów brzmieniowych, bez względu na to z jakim systemem muzycznym lub kina domowego przyjdzie mu współpracować.

MicroVee Was zachwyci!

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowie najbardziej wyrafinowanych i najbardziej dokładnie brzmiących subwooferów na świecie gwarantuje, że MicroVee będzie w stanie bez najmniejszych problemów dostarczyć mnóstwo wrażeń w obcowaniu z kinem domowym oraz oddać najbardziej skomplikowane rytmy ulubionych nagrań muzycznych, a wszystko to opakowane w miniaturową obudowę, która z łatwością zniknie w waszym pomieszczeniu odsłuchowym.

Dane techniczne:

MODEL

MicroVee
anodyzowany na czarno lub biały

Przetworniki

Aktywny 6.5' promieniujący do przodu, membrana z anodyzowanego aluminium (5' średnica tłoka)
2 x 6.5" promieniujące na boki głośniki pasywne z aluminiowymi membranami (5' średnica tłoka)

Wzmacniacz klasy D

2000 W moc dynamiczna,
1000 W moc RMS

Pasmo przenoszenia

38-120 Hz +/-3 dB

Cewka

2" dwuwarstwowa

Zwrotnica górnoprzepustowa

Pełnozakresowa

Zwrotnica dolnoprzepustowa

50 Hz - 200 Hz (regulowana) (12 dB oktawę, 48 dB krańcowo)

Wyjścia

Głośnikowe(120 Hz high-pass crossover), mini-jack (thru)

Wejścia

Głośnikowe, mini-jack i złocone liniowe

Digital Dynamic Driver Control

Tak

Auto On/Off

Tak

Subwoofer direct
(ominięcie zwrotnicy)

Tak

Faza

0 lub 180 stopni, przełączana

Układ magnetyczny

1,81 kg

Wymiary (H,W,D)

22.9 x 22.9 x 24.4 cm

Gwarancja

Dwa lata

Waga brutto

9,1 kg

Velodyne

 
 
MicroVee  5 540 zł     cena zawiera KGO: 1,82 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)