VELODYNE

Subwoofery Serii SPL-Ultra

SUBWOOFERY WYSOKIEJ MOCY
Z CYFROWĄ ADAPTACJĄ CHARAKTERYSTYKI

Velodyne SPL Ultra

Potężny bas z kompaktowej obudowy nigdy nie brzmiał tak dobrze. Seria subwooferów SPL-Ultra charakteryzuje się wyprofilowanym kształtem obudowy i pięknym wykończeniem w czarnym lakierze fortepianowym o wysokim połysku. Seria SPL-Ultra odznacza się ponadto umieszczonym na ściance przedniej wyświetlaczem. Za każdym razem gdy naciśniemy przycisk na dołączonym pilocie zdalnego sterowania, informacje podawane są na wyświetlaczu. Ustawienie poziomu głośności, wybór jednej z czterech zaprogramowanych charakterystyk brzmienia, korekcja fazy, włączenie lub wyłączenie wyświetlacza LED lub ograniczenie poziomu wyjściowego w trybie nocnym. Juz nigdy więcej nie będziecie zmuszeni wstawać i sięgać do tyłu subwoofera by wybrać inne źródło sygnału. Piękny wygląd, niezrównane osiągi brzmieniowe, niski poziom zniekształceń oraz niesamowity poziom mocy, to wszystko czego możecie oczekiwać od Velodyne Acoustics, producenta subwooferów numer 1 na świecie przez otatnich 25 lat.

Właściwości

  • Niewielkie wymiary obudowy
  • Intuicyjny, interaktywny panel czołowy wyświetlający poziom głośności, ustawienia charakterystyki basu, fazy i zwrotnicy
  • Automatyczna, uruchamiana jednym przyciskiem, 7-pasmowa korekcja charakterystyki basu w pomieszczeniu
  • Cyfrowa kontrola DS
  • Pilot zdalnego sterowania z czterema zaprogramowanymi ustawieniami charakterystyki brzmienial
  • Tryb nocny
  • Układ Cyfrowej Dynamiki (Dynamic Drive Control) minimalizujący zniekształcenia
  • Opatentowany wzmacniacz z układem odzyskiwania energii (2400 W mocy dynamicznej)
  • Dwuwarstwowa cewka miedziana

Niesamowicie małe gabaryty

Subwoofery serii SPL-Ultra mogą być z łatwością schowane w narożniku pomieszczenia lub umieszczone w zabudowie, dzięki swym niezwykle kompaktowym gabarytom, uszczelnionej obudowie i głośnikowi promieniującemu do przodu. Jednakże z uwagi na elegancki kształt i wykończenie, czy to w naturalnej wiśniowej okleinie, czy w czarnym lakierze fortepianowym, być może zechcecie się nim pochwalić. Bez względu jednak na to czy zdecydujecie się schować czy wyeksponować subwofer, będziecie zachwyceni uderzeniem, rozciągnięciem i potęgą basu, z tak kompaktowej obudowy.

Korekcja basu w pomieszczeniu

Nie należy przykładać specjalnej wagi do tego, jak subwoofer zachowuje się w dedykowanym pomieszczeniu. Wasze pomieszczenie i każde normalne pomieszczenie mieszkalne jest inne i stwarza inny zestaw wyzwań dotyczących uzyskania referencyjnego przetwarzania basu. Chcecie uzyskać doskonały bas w waszym pokoju, w miejscu odsłuchu?. Wystarczy tylko umieścić tam mikrofon kalibracyjny i nacisnąć przycisk kalibracji EQ na pilocie zdalnego sterowania. SPL-Ultra automatycznie dostroi wbudowany cyfrowy korektor, tak by zapewnić najlepsze przetwarzanie basu w miejscu odsłuchu.

Wygoda obsługi dzięki zdalnemu sterowaniu

Zdalne sterowanie jest rzeczą bardzo wygodną, ale może stanowić pewien problem, jeśli nie jest w stanie przekazać informacji użytkownikowi, co i w jakim zakresie zostało zmienione. Na panelu czołowym umieszczono zatem wyświetlacz LED informujący o nastawach urządzenia w sposób czytelny i intuicyjny. Można zatem ustawić głośność, włączyć lub wyłączyć diodę LED sygnalizującą status pracy urządzenia, wyregulować fazę sygnału, wybrać nocny tryb odsłuchu ograniczający dynamikę sygnału, lub za naciśnięciem zaledwie jednego przycisku wybrać odpowiedni charakter basu w zależności od materiału: filmowego, muzyki klasycznej/jazzowej, rocka/R&B lub gier wideo.

Już nigdy więcej nie będziecie musieli wstawać i sięgać do subwoofera by dokonać niezbędnych ustawień w zależności od wybranego źródła sygnału lub własnych preferencji.

Sterowany DSP

Subwoofery serii SPL-Ultra wykorzystują układy DSP Texas Instruments, dzięki którym możliwe jest cyfrowe dostrojenie subwoofera w sposób daleko bardziej precyzyjny niż za pomocą systemów analogowych, co przekłada się na generowanie dużo niższego, głośniejszego i bardziej precyzyjnego basu. W swej pamięci komputerowej subwoofer posiada zapisane specyficzne krzywe korekcji i parametry wyjściowe pozwalające, za naciśnięciem jednego przycisku, dostosować przetwarzanie basu do wymogów konkretnego źródła sygnału.

“Ekologiczne” wzmacniacze cyfrowe

Każdy subwoofer napędzany jest przez opatentowany przez Velodyne’a wzmacniacz z Systemem Odzyskiwania Energii (ERS), dostarczający 2400 W mocy dynamicznej i 1200 W mocy RMS, przy sprawności na poziomie 95%. Otrzymujemy zatem niezbędny atak oraz radość z odsłuchu najbardziej spektakularnych efektów specjalnych oraz najniższe składowe częstotliwości nacechowane szczegółami i doskonale zdefiniowane, bez niepotrzebnego marnotrawienia energii.

Przetworniki liniowe

Przetworniki stosowane w subwooferach serii SPL Ultra odznaczają sie membranami wykonanymi z wielowarstwowej żywicy wzmacnianej Kevlarem, które zostały umieszczone w odlewanych koszach aluminiowych, z potężnymi układami magnetycznymi. Przetworniki te charakteryzują się unikalną technologią Velodyne’a w postaci dwuwarstwowych cewek gwarantujących liniową pracę przetwornika i niskie zniekształcenia.

Niskie zniekształcenia

Od momentu pojawienia się na rynku w 1983 roku, Velodyne skoncentrował sie na uzyskaniu zwartego, precyzyjnego i muzykalnego basu, który uczynił ich produkty sławnymi na całym świecie. Subwoofery serii SPL Ultra zostały wyposażone w aktywny system, który ogranicza słyszalne zniekształcenia wzmacniacza, chroni przed przesterowaniem przetwornika oraz minimalizuje ogólny poziom zniekształceń do poziomu niższego niż subwoofery firm konkurencyjnych.

Dane techniczne:

MODEL

SPL-800 Ultra
czarny

SPL-1000 Ultra
czarny

SPL-1200 Ultra
czarny

Przetwornik

20.3 cm (8 cali)

25.4 cm (10 cali)

30.5 cm (12 cali)

Wzmacniacz klasy D

2400 W mocy dynamicznej
1200 W mocy RMS

Obudowa

Zamknięta, uszczelniana

Pasmo przenoszenia
Całkowite
(+/-3 dB)

16 - 240 Hz
26 - 135 Hz

13 - 240 Hz
23 - 135 Hz

13 - 240 Hz
21 - 135 Hz

Cewka

2,5" dwuwarstwowa
zwój wewnętrzny i zewnętrzny

3" dwuwarstwowa
zwój wewnętrzny i zewnętrzny

3" dwuwarstwowa
zwój wewnętrzny i zewnętrzny

Zniekształcenia harmoniczne

<5% (typowo)

Układ magnetyczny

204 oz. (5.8 kg)

346 oz. (9.8 kg)

346 oz. (9.8 kg)

Zwrotnica górnoprzepustowa

Stała przy 80 Hz (6 dB/oktawę)

Zwrotnica dolnoprzepustowa

40 -135 Hz regulowana (12 dB oktawę, 24 dB krańcowo)

Wyjścia

Liniowe, od 80Hz

Wejścia

Liniowe i głośnikowe

Faza cyfrowa

0, 90,180, 270 stopni

Auto On/Off

Tak

Zdejmowana maskownica

Tak

Ekranowanie magnetyczne

Nie

Tak Tak

Wyświetlacz LED

Tak

Akcesoria

Mikrofon, podstawa mikrofonu, pilot zdalnego sterowania

Obudowa (H,W,D)

28.4 x 27.2 x 35.6 cm

34.3 x 33 x 39 cm

39.4 x 38 x 47 cm

Gwarancja

Dwa lata

Waga brutto

15 kg

20 kg

28 kg

Velodyne

 
 
SPL-800 Ultra  7 390 zł     cena zawiera KGO: 2,24 zł
SPL-1000 Ultra  8 420 zł     cena zawiera KGO: 2,80 zł
SPL-1200 Ultra  9 360 zł     cena zawiera KGO: 3,50 zł
na górę
© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)