VELODYNE


Wyróżnienie roku 2012


Audio Video
Wybór redakcji
 

EQ-MAX 15

POTĘŻNY SUBWOOFER DO KINA DOMOWEGO
Z CYFROWĄ KOREKCJĄ CHARAKTERYSTYKI

Velodyne EQ-MAX

Subwoofer serii EQ-MAX 15 to idealne połączenie technologii i intuicyjnego interfejsu użytkownika, oferujące znakomity stosunek jakości do ceny. W szybki i łatwy sposób, bogaty w funcje użytkowe, subwoofer dopełnia domowy system rozrywki. Dołączony na wyposażeniu pilot zdalnego sterowania pozwala zwiększyć ilość basu w pomieszczeniu, przy współpracy z dowolnym źródłem dźwięku, a doskonale widoczny wyświetlacz LED informuje o wybranych nastawach. Subwoofer EQ-MAX 15 oferuje znakomity bas … w łatwy sposób.

Właściwości

  • 15-to calowa membrana
  • Automatyczna, sterowana jednym przyciskiem, 5-pasmowa korekcja akustyki basu w pomieszczeniu
  • Zdalne sterowanie i wyświetlacz LED
  • Cztery zaprogramowane wstępnie charakterystyki basu, dostępne za naciśnięciem jednego przycisku
  • Znakomite osiągi dzięki wbudowanej cyfrowej obróbce sygnału DSP
  • Wydajne „ekologiczne” wzmacniacze cyfrowe
  • Cyfrowy układ ograniczania zniekształceń, obniża słyszalne zniekształcenia dźwięku
  • Przetworniki o długim skoku membrany
  • Regulowana zwrotnica dolnoprzepustowa, z trybem Subwoofer Direct
  • Obudowy typu bas-refleks, z portem promieniującym do przodu

Maksymalizacja basu w pomieszczeniu

Potężne subwoofery EQ-MAX 15 są łatwe do zaadaptowania w każdej przestrzeni akustycznej. Wystarczy umieścić znajdujący się na wyposażeniu mikrofon w miejscu odsłuchu, nacisnąć znajdujący się na pilocie zdalnego sterowania przycisk „EQ” a pięciozakresowy korektor, automatycznie dostosuje subwoofer w celu zapewnienia jak najlepiej brzmiącego basu.

Cyfrowa kontrola DSP

Rozbudowane układy DSP odpowiedzialne są za sterowanie wszystkimi funkcjami audio z cyfrową precyzją, niespotykaną w tej kategorii cenowej, dostrajając subwoofer bardziej dokładnie niż systemy analogowe i oferując głośniejszy, niższy i bardziej wierny bas.

Wygoda obsługi dzięki zdalnemu sterowaniu i wyświetlaczowi LED

Subwoofery serii EQ-MAX 15 oferują zaawansowaną technologię w przystępnej formie. Pilot zdalnego sterowania pozwala kontrolować wszystkie funkcje urządzenia z poziomu wygodnego fotela, potwierdzając wykonane operacje na wyświetlaczu znajdującym się na ściance przedniej. Regulacja głośności, perfekcyjne dopasowanie do istniejących głównych zestawów głośnikowych, ustawienie charakteru basu według własnych preferencji lub zastosowanego źródła sygnału, czy tez ograniczenie mocy subwoofera w przypadku odsłuchu nocnego – wszystko to za naciśnięciem jednego klawisza.

Wydajne, “ekologiczne” wzmacniacze cyfrowe

Nowo zaprojektowane, wydajne, niskoszumne wzmacniacze cyfrowe, pracujące w „klasie D”, zostały wyposażone w przełączające układy zasilające.

Układ DSP ograniczający zniekształcenia

Precyzja cyfrowego układu ograniczającego zniekształcenia Velodyne’a gwarantuje maksymalne wychylenie membrany i moc wzmacniacza, odtwarzając muzykę lub ścieżkę filmową ze śladowa ilością zniekształceń w porównaniu do produktów firm konkurencyjnych, bez niepożądanego wpływu na oddawaną dynamikę i moc.

Przetworniki o zwiększonym skoku membrany

Cztery własnego projektu przetworniki z wentylowanymi nabiegunnikami i miedzianymi cewkami, przyczyniają się do szybszego odprowadzania ciepła i obniżenia zniekształceń, co gwarantuje długoterminową niezawodność i przyjemność z użytkowania.

Regulowana zwrotnica z trybem "Subwoofer Direct"

Subwoofer serii EQ-MAX 15 posiadają regulowaną w zakresie od 40 Hz – 120 Hz zwrotnicę dolnoprzepustową, dzięki której możliwe jest idealne dopasowanie subwoofera do dowolnych zestawów głośnikowych. Funkcja Subwoofer Direct pozwala odtwarzać ścieżkę niskich efektów (LFE) otrzymywaną z amplitunera lub procesora 5.1 lub 7.1, gwarantując najwyższą możliwą wierność przekazu, bez jakichkolwiek zniekształceń.

Obudowa

Obudowy subwooferów serii EQ-MAX, to konstrukcje wentylowane, z umieszczonym z przodu ujściem kanału bas-refleks. Udało się w ten sposób zminimalizować zniekształcenia określane mianem „szumu turbulencyjnego” i zwiększyć uderzenie dźwięku. Dzięi temu że cała informacja basowa przekazywana jest do przodu, subwoofery EQ-MAX są bardzo łatwe do adaptacji w każdym pomieszczeniu, również w zamkniętej przestrzeni jak np. w zabudowie.

Dane techniczne:

MODEL

EQ-MAX 15 czarny

Głośnik basowy

15" (38 cm)

Wzmacniacz

Klasa D : 1500 W, 750 W Moc RMS

Obudowa

Wentylowana bas-refleks

Pasmo przenoszenia

14.6 - 240 Hz; 25 - 120 Hz (+/-3 dB)

Cewka

2,5" miedziana, 4-warstwowa

Membrana

Wzmacniane włókno

Układ magnetyczny

4.6 kg

Przejście sygnału głośnikowego

Stałe przy 120 Hz górnoprzepustowe

Zwrotnica
dolnoprzepustowa

40 Hz – 120 Hz regulowana
(12 dB na oktawę, ostatecznie 24 dB)

Wyjścia

Liniowe

Wejścia

Złocone liniowe

Faza

0, 90, 180, 270 stopni

Auto On/Off

Tak

Zdejmowana maskownica

Tak

Ekranowanie magnetyczne

Nie

Wyświetlacz LED

Tak

Akcesoria

Mikrofon, podstawa mikrofonu i pilot zdalnego sterowania

Obudowa (Wys, Szer, Głęb)

54.6 x 48.3 x 53.3 cm

Gwarancja

Dwa lata

Waga brutto

32 Kg

Velodyne

 
 
EQ-MAX 15  6 930 zł     cena zawiera KGO: 5,18 zł
na górę
HiFi i Muzyka 01/2011

HiFi i Muzyka 01/2011

CHT-10Q na tle oferty konkurencji z tego segmentu cenowego to prawdziwa sensacja! By uświadomić wam przepaść, jaka dzieli Velodyne od reszty świata, wspomnę, że piloty znajdziemy dopiero w subwooferach kosztujących dwa, trzy razy więcej, a konfiguracji z użyciem mikrofonu nie stosuje chyba nikt.

To nie legenda – to najprawdziwsza prawda.

Mariusz Zwoliński


cała recenzja »

Audio Video 04/2009

Audio Video 04/2009

Kolejny subwoofer Velodyne, o którym możemy wypowiadać się w samych superlatywach. CHT -10Q potrafi podnieść jakość reprodukcji basu w zdecydowanej większości systemów stereo – i to stanowi o jego wielkiej klasie.

Filip Kulpa


cała recenzja »

© 2003-2014 FAST Łódź. Wszystkie użyte znaki towarowe są zastrzeżone i należą do ich prawnych właścicieli.
powrót na stronę główną na górę
 
PREVIOUS
(left arrow key)
NEXT
(right arrow key)
CLOSE (Esc)